30 yılım

Bugün benim doğum günüm. Doğanı 30 yıl oldu. Her şey 27 Haziran cumartesi günü Trabzon da başladı. Yengeç burcuyum. ( Keşke yengeç olmasaydım, duygusal olmazdım belki. :/ )
30 da 5 ABD başkanı, 5 Cumhurbaşkanı, 1 İngiltere kraliçesi 29 şampiyonlar ligi finali geçti.

Ailem 1 yaşındayken engelli olduğumu bir stajer doktordan; hiç bir şey yapamaz şeklinde Öğrendiler. ( yemek yiyemez, konuşamaz, zihinsel engelli olur diye. ) hayatta şanslı olduğumu düşündüğüm nadir konulardan biridir ailem. Şanslıyım Ailem beni seviyor, her zaman arkamda olup bana destek oldular. Fakat Annem ve Anneannem benim için en özel iki kadın. ve kardeşim.

Kendimle ilgili hatırladım en eski anı, belki de hayal; oturduğumuz evin penceresinden uçarak girip, anne ve babamın yatak odasına uçarak girip, anne ve babamın beni ortalarına alıpta yatarken gördüğüm andır.
Kendimi bildim bileni sorduğum yegane soru, ben neden böyleyim? Bu soruya çok cevap aldım, fakat hiç birisi beni tatmin etmemiştir.

Kendimi tanıdığımdan beridir etrafımda hep normal insanlar vardı. Hatırlıyorum da çocukluk arkadaşım Berk'i, çok güzel zamanlarım geçti onunla, iyi bir arkadaştı. ( hayatımın her döneminde çok iyi arkadaşlıklarım dostluklarım oldu. )
Okul arkadaşlarım benim çok kahrımı çektiler. Ama özellikle liseden dostum, Remzi; benden istemsizde olsa çok defa yedi. ( tekrar özür dilerim Remzi. ) Arkadaşlarım ve Dostlarım hepiniz benim için özelsiniz. Ne kadar şanslıyım ki beni aranıza aldınız. Hepinize teker teker teşekkür ederim. Bir dostum daha var ki bana hayata bakmayı öğretti, Taylan. İyi ki onu tanıdım.
30 yıldır en çok gördüğüm arkadaşım televizyondan başkası değil tabii ki. Müzik, spor'u onun sayesinde görüp, Rus Cimlastikcilere ve Tenisçilere aşk oldum. :) onunla dünyamı renklendirdim.

Kızlara ilgim ilkokulda başladı. Sevilay diye bir kız vardı sınıfta hep onun yanında durmak isterdim. Derken bir gün Seviley okuldan ayrıldı. ( galiba o zaman belliydi benim kadınlardan yana şansımın olmadığı. :)
Kadınlar benim için hep özel oldular. İki kez aşk oldum; ilki lise sonda ikincisi de mahallede. İkisi de platonikten öteye geçmedi. Ama bana yaşayabileceğim en özel duyguyu yaşattılar. Her ikisine de teşekkür ederim. İki kez aşk oldum fakat hoşlandığım çok kadın oldu. Ama itiraf etmeliyim ki biri vardı beni en çok o etkilemişti. Adı bende saklı. :) 30 hiç sevgilim olmadı. Dilerim bir gün karşılıklı bir birimizi seveceğimiz biri olur hayatımda. :)
Fakat en büyük aşkım kadın değil. Yemek yemek. Dilerim midem beni yalnız bırakmaz da bu aşkımla birlikliliğimiz uzun yıllar sürer. :)

İşletmeden mezun olduktan sonra kara kara ne iş yapabilirim diye düşünürken, iş hayatım üzücü bir olayla başladı çok sevdiğim dedemin vefatı ile. İbrahim özer abim ( Çocukluğumdan beri örnek aldığım abim. ) sayesinde çok renkli ve yaratıcı bir Dünya'ya adım attım. Teşekkür ederim abi. :) Bu dünya da kendimi geliştirmemi sağlayan İbrahim Ceylan abime Teşekkür ederim. :) İş arkadaşlarım bana çok yarımcı ve destek oldular, bana katlandılar. Hepsine çok teşekkür ederim. :)

Bugün benim doğum günüm. Hep güzel şeyler yazmak istedim. Aslında daha yazacak çok şey var ama hepsini yazarsam, yazacak konu kalmaz. :)) beni hayatına kabul eden bütün herkese teşekkür ederim. :)
Dilerim bugünden sonra her günüm bir birinden güzel geçer. :)